Jaką wyciskarkę do warzyw i owoców kupić?

Jaką wyciskarkę do warzyw i owoców kupić?

Wyciskarek do warzyw i owoców mamy na rynku naprawdę sporo i ciężko jest od razu wybrać coś konkretnego. Dlatego też mam nadzieję, że tym wpisem przynajmniej trochę pomogę Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Wyciskarki poziome

Zdecydowanie zdobywające coraz większą popularność wśród konsumentów. Nie używają one noży, ale specjalnego ślimaka do miażdżenia owoców. Sok jest w tym wypadku odsączany przy użyciu specjalnych sit. Tego typu wyciskarki nie przekraczają 120 obrotów na minutę podczas pracy. Dzięki czemu możliwe jest wyciskanie soku bez podnoszenia jego temperatury, co prowadzi do niszczenia najlepszych związków w nim zawartych.

Niewielkie obroty zapobiegają napowietrzaniu się powstałego soku, a sama wyciskarka pracuje bardzo cicho. W tego typu modelach otwór wsadowy jest nieco mniejszy, aby nie aplikować tam zbyt wiele warzyw i owoców naraz. Bardzo dobrze radzą sobie z warzywami włóknistymi.

Wyciskarki pionowe

W tym wypadku mamy do czynienia z urządzeniami, które zajmują znacznie mniej miejsca niż opisywane wyżej. Z racji, że wałek ślimakowy ustawiony jest tutaj pionowo, to nie jest wymagane popychanie owoców. Mamy tym samym większy otwór wsadowy, co pozwala na szybszą pracę.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wyczyszczenie wyciskarki po wyciskaniu jest mocno czasochłonne. Dzieje się tak ze względu na większą ilość części oraz wszystkich zakamarków, które trzeba umyć. Wyciskane soki w takim wypadku są gęstsze od tych, które uzyskuje się w wyniku wyciskania wyciskarkami poziomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *