Dwuślimakowe wyciskarki do soków – charakterystyka

Dwuślimakowe wyciskarki do soków – charakterystyka

Wyciskarki do soków możemy podzielić na jedno i dwuślimakowe. Zasada działania jest taka sama, jednakże różnią się one od siebie kilkoma cechami, które mogą być ważne dla wielu osób, które zastanawiają się nad tym, jaką konkretnie wyciskarkę warto byłoby wybrać. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty o wyciskarkach dwuślimakowych, żebyś wiedział na czym stoisz.

Większa dokładność

Niewątpliwie wyciskarki dwuślimakowe gwarantują zdecydowanie większą dokładność wyciskania soku. Dwa wałki ślimakowe doskonale się uzupełniają i fenomenalnie miażdżą surowiec. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu z tej samej ilości warzyw czy owoców można uzyskać jeszcze więcej soku. Przeważnie mają też drobniejsze sita, co z kolei przekłada się na bardzo ładny i klarowny sok. Tego typu wyciskarki doskonale radzą sobie z roślinami liściastymi.

Nie tylko zalety

Niestety wyciskarki dwuślimakowe mają do siebie to, że ich mycie jest niezwykle czasochłonne. Oferują one lepszą jakość uzyskiwanego soku, aczkolwiek mają dość ciężkie do mycia sita i wiele trudno dostępnych zakamarków. Oczywiście sporo osób będzie wolało więcej czasu poświęcić na czyszczenie i mieć lepszej jakości sok, ale niektórym nie będzie to odpowiadało.

Cena za takie wyciskarki jest wyższa i również na to należy być przygotowanym. Mamy nadzieję, że to znacznie pomoże Ci w jeszcze lepszym dobraniu dla siebie optymalnego rozwiązania, pomimo tego, że na samym początku wybór może nie wydawać się najprostszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *