Dlaczego warto jest kupić sobie wyciskarkę do owoców?

Dlaczego warto jest kupić sobie wyciskarkę do owoców?

W ostatnich miesiącach ludzie coraz bardziej zaczęli doceniać wyciskarki do owoców. Nic dziwnego, ponieważ świeże soki są źródłem wielu witamin i minerałów, które na pewno pozytywnie wpłyną na cały organizm.

Obecnie na rynku można wyróżnić sokowirówki i wyciskarki. Te pierwsze pracują na wysokich obrotach i ścierają produkty, przez co wytwarza się wyższa temperatura i wiele dobroczynnych składników z owoców jest niszczonych. Sok z sokowirówek jest również gorszej jakości i jest go znacznie mniej.

Co na to wyciskarki? 

Te natomiast działają na wolnych obrotach i miażdżąc owoce wyciskają z nich sok. Zazwyczaj zbudowane z mocnego silnika wolnoobrotowego oraz specjalnego ślimaka prowadzącego, który zajmuje się wyciskaniem. Warto zauważyć, że urządzenia te są niezwykle ciche i bardzo dobrze sobie radzą. Warto także powiedzieć o niskim zużyciu prądu oraz braku wyższych temperatur podczas wyciskania soku. Dzięki temu końcowy produkt jest bardzo smaczny i bogaty we wszystkie najważniejsze składniki.

Jakość soku

Niewątpliwie jakość soku z wyciskarki jest znacznie lepsza. Co prawda te urządzenia są droższe od sokowirówek, jednakże posiadają znacznie więcej zalet. Będzie Ci się to opłaciło przede wszystkim pod względem zdrowotnym, jak i również ekonomicznym. Z tej samej ilości produktów będziesz mógł mieć więcej soku.

Końcowa decyzja zawsze będzie należała tylko do Ciebie, jednakże mamy nadzieję, że dokonasz słusznego wyboru i niebawem wyciśniesz swoje pierwsze soki z ulubionych warzyw i owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *